czytanie

O miesiącu, w którym głównie słuchałam tęczowych książek po angielsku

Sierpień był udanym czytelniczo miesiącem, chociaż w sumie przeczytałam (wodząc oczami po literach) jedną książkę, pozostałe sześć wysłuchałam na Storytel. Był to też miesiąc, w którym czytałam głównie książki krótsze- aż cztery z siedmiu kwalifikują się jako nowele (dla angielskiej defininicji tego słowa). To chyba złoty środek by nawet w najbardziej zajęte miesiące przeczytać trochę więcej.

A najlepsze jest to, że żadnej z lektur nie dałam mniej niż trzy gwiazdki! Czyli był to miesiąc dobrych lektur. O dwóch napisałam już na blogu- Kolacja z Tiffanym i Of dragons, feasts and murders– teraz chciałabym omówić pozostałe pięć.

His&Hers Alice Feeney- przyznam, że zmęczyła mnie ta książka. Niby wszystko było na swoim miejscu, podobały mi się twisty na końcu, ale nawet głos Richarda Armitage nie dał efektu wow. Z drugiej strony, to nie jest zły thriller, tylko nie trafił w moje gusta.

Once upon a princess Clare Lydon&Harper Bliss- to taki miły, krótki romans, w sam raz na jedno popołudnie. Wszystko z nim w porządku, ale nie porwał mnie i dwa tygodnie po zakończeniu lektury nie bardzo pamiętam imiona bohaterek.

Boyfriend Material Alexis Hall- zacznijmy od tego, że audiobook jest świetny. Poza tym, bardzo mi się podobała historia, miała odpowiednią mieszankę cierpienia i humoru. Podobało mi się, że bohaterowie się starają, nawet jeśli to ciężkie, porozumieć się. Alexis Hall ma talent do pisania zabawnych dialogów i dziwacznych, ale sympatycznych postaci.

Silver in the wood i Drowned country Emily Tesh- dwie bardzo klimatyczne nowelki. Autorce udało się napisać coś świeżego o fae. Podobały mi się nawiązania do folkloru i do klasyków (to opactwo z Drowned country było jak wyjęte z Draculi). A związek bohaterów komplikuje się bardzo naturalnie i szczerze im kibicowałam.

We wrześniu będę pewnie jeszcze bardziej zajęta, ale postaram się poczytać coś po polsku. Może nawet kilka książek z heteronormatywną parą. Jak szaleć to szaleć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *